Bernadette Gebhardt: Cuius regio, eius nomen? Personennamenpolitik im mehrsprachigen Ungarn am Beispiel des Matrikelgesetzes 1894 ( Személynévpolitika a többnyelvű Magyarországon az 1894. évi anyakönyvi törvény példája alapján)

PTE BTK-TTK, Kari Tanácsterem (Pécs, Ifjúság útja 6.)

Nyelvtudományi Doktori Iskola
Alkalmazott Nyelvészeti Program

Tisztelettel meghívjuk

BERNADETTE GEBHARDT

Cuius regio, eius nomen?
Personennamenpolitik im mehrsprachigen Ungarn am Beispiel des Matrikelgesetzes 1894

Személynévpolitika a többnyelvű Magyarországon az 1894. évi anyakönyvi törvény példája alapján

című PhD-értekezésének nyilvános vitájára.

A védés német nyelvű.

Témavezetők:

• Prof. Dr. Szépe György professor emeritus, Pécsi Tudományegyetem
  • Dr. habil. Gerner Zsuzsanna egyetemi docens, Pécsi Tudományegyetem

Opponensek:

• Dr. Gerstner Károly egyetemi docens, Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Budapest / MTA Nyelvtudományi Intézet
  • Dr. Szilágyi-Kósa Anikó egyetemi docens, Pannon Egyetem, Veszprém

Az értekezés és tézisei megtekinthetőek a PTE BTK Nyelvtudományi Doktori Iskola irodájában (Pécs, Ifjúság útja 6. D 251) és honlapján.

A nyilvános vitában minden jelenlévő részt vehet, és írásban előzetesen észrevételt is tehet.

Dr. Szűcs Tibor s.k.
habilitált egyetemi docens