Mentoroktatói pályázat a PTE BTK-n

Pályázati felhívás a PTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán működő mentorszervezet Intézeti Mentortanár cím betöltésére
2024/25-ös tanév

A pályázat célja

A PTE BTK-n már öt éve működik mentorszervezet, amely a Kar intézetein belül tevékenykedő intézeti mentorcsoportokból (mentoroktató, mentorhallgató) áll. Az intézeti mentorszervezetek a kari mentoroktatók koordinálása mellett önállóan funkcionálnak a saját szervezeti egységükben, ahol intézeti mentorcsoportot alakítanak ki és működtetnek.  Az mentoroktató a PTE BTK mentorszervezetének tagjaként viselheti az „PTE BTK mentoroktatója” címet, részt vesz a mentorok számára szervezett képzéseken, tréningeken, egyéb eseményeken és havonta pénzbeli juttatásban részesül. A mentori tevékenységgel a Kar célja az esélyteremtés, a hallgatói előrehaladás segítése, a hallgatók felzárkóztatása.

A pályázók köre

A pályázati felhívásra a Kar minden főállású oktatója jelentkezhet.

A pályázat megvalósítási időszaka

2024/2025-ös tanévben (2024. szeptember – 2025. június között).

Az oktatómentor feladata

a)    kialakítani és koordinálni a mentori tevékenységet a szervezeti egységében
b)    tájékoztatni a hallgatókat a tanulmányaikat érintő (pl. órafelvétel, tanulmányi előrehaladás) és tehetséggondozással kapcsolatos kérdésekről, illetve a felmerülő problémakörök kezelési lehetőségeiről;
c)    nyomon követni a tanulmányaikban nehézséggel küzdő hallgatók tanulmányi előmenetelét, kapcsolatot tartani a hallgató oktatóival;
d)    részt venni a hallgatói mentorok kiválasztásában és irányítani a hallgatói mentorok munkáját;
e)    intézeti orientációs napot szervezni az elsőéves hallgatók számára az első oktatási héten;
f)    fogadóórát tartani;
g)    adminisztrálni a mentorálási folyamatot, értékelni a mentorálás eredményeit;
h)    szükség esetén kapcsolatot tartani a hallgatókat támogató szervezeti egyégekkel (Hallgatói Életpálya Tanácsadó Iroda, Támogató szolgálat, Pszichológiai tanácsadás)

A pályázat benyújtásának módja

A pályázatot elektronikusan lehet benyújtani az alábbi űrlapon.

A pályázat benyújtási határideje

2024. augusztus 12.