Prof. dr. Nagy Zoltán az MTA doktora/Dsc

Előzetes egyeztetéssel

Egyetemi végzettség

• 1997 Janus Pannonius Tudományegyetem, Néprajz
  • 1994 Janus Pannonius Tudományegyetem, Magyar nyelvészet- és irodalom; Finnugor specializáció

Munkahelyek

• 2016-tól egyetemi tanár
  • 2016- PTE BTK Társadalmi Kapcsolatok Intézete, intézetigazgató
  • 2014–16: professzor: Томский Государственный Университет, Институт исскуств и культуры, Кафедра Музеологии, культурного и природного наследия, "Культурное наследие северной части Евразийского континента: методология исследования, история, современное состояние"
  • 2013–14 PTE BTK Társadalmi Kapcsolatok Intézete, megbízott intézetigazgató
  • 2007-től PTE BTK Néprajz – Kulturális Antropológia Tanszék, egyetemi docens, tanszékvezető
  • 2005-től PTE BTK Néprajz – Kulturális Antropológia Tanszék, egyetemi adjunktus
  • 1997-2005 PTE BTK Néprajz Tanszék, egyetemi tanársegéd
  • 1997-től PTE BTK Néprajz Tanszék, tanszékvezető helyettes
  • 1995-1997 JPTE BTK Néprajz Tanszék, ügyvivő szakértő
  • 1992-1997 JPTE BTK Finnugor Tanszék, demonstrátorként óraadó

Kutatási és oktatási területek, kulcsszavak

• kulturális antropológia,
  • finnugrisztika,
  • Nyugat-Szibéria kultúrái (hantik, szölkupok),
  • vallásantropológia,
  • kulturális változások,
  • alkohol és társadalom kapcsolata,
  • identitás,
  • etnicitás,
  • modernizáció,
  • posztszovjet kutatások

A Pécsi Tudományegyetemen kívüli oktatói tevékenység

• 2012. október 24: Почему именно ханты? Исследования хантов в Венгрии c. előadás tartása Tomszki Állami Pedagógiai Egyetem Régészeti és Néprajzi Tanszékén (ТГПУ Кафедра Археологии и Этнографии)
  • 2011. március. Identitás és etnicitás – a vaszjugáni hantik példája c. tömbösített kurzus tartása Kolozsvár, Babes-Bolyai Egyetem, Magyar Néprajzi és Antropológiai Tanszék
  • 2010. szeptember: Современные этно-культурные процессы в Западной-Сибири. c. tömbösített kurzus tartása a Tomszki Állami Pedagógiai Egyetem Régészeti és Néprajzi Tanszékén (ТГПУ Кафедра Археологии и Этнографии)
  • 2008. Соbременные културно-антропологические исследования в западной Сибири. c. előadás tartása a Tomszki Állami Pedagógiai Egyetem Régészeti és Néprajzi Tanszékén (ТГПУ Кафедра Археологии и Этнографии)
  • 2005/06. 2 fé.: Az uráli népek néprajza c. kurzus tartása a Szegedi Tudományegyetem Finnugor nyelvtudományi tanszékén,
  • 2002 március - április: Kolozsvár, Babes-Bolyai Egyetem, Magyar Néprajz Tanszék, A hantik kultúrája c. tömbösített kurzus tartása.
  • 2000: ELTE Kulturális Antropológia Tanszék, részvétel az Ázsia kultúrái c. kurzus tartásában.
  • 1993: Современное венгерское финноугроведение. c. előadás tartása: Tomszki Állami Pedagógiai Egyetem, Szibériai Nyelvek és Népek Kutatóintézete. (Томский Государственный Педагогический Университет, Лаборатория Языков и Народов Сибири.)

Terepmunka

• 2012 – etnológiai terepmunka a vaszjugáni hantik közt - 3 hónap, finanszírozta: OTKA (K81267)
  • 2008 – etnológiai terepmunka Baskortosztan északi járásaiban – 1 hónap, finanszírozta: EU-6 Marie Curie Hostfellowship for Transfer of Knowledge, „Pécs-Ethno”
  • 2007–08 – etnológiai terepmunka a vaszjugáni hantik közt - 3 hónap, finanszírozta: Magyar Állami Eötvös Ösztöndíj