Felhívás | Kreatív Történelem Tanulmányi Verseny (2022/2023)

október

általános

A Horthy-korszak keresztény-nemzeti-konzervatív szellemben kezdeményezett programjai közül átgondoltságát, eredményeit és hatását tekintve kétségkívül a kultúrpolitikát illeti a nívódíj. Az oktatás, a közművelődés, a művészetek és a tudomány egyaránt kedvezményezettje volt a kor kultúrpolitikai törekvéseinek, amik mögött társadalom-, gazdaság-, kül- és belpolitikai szándékok is meghúzódtak. A mainstream mellett az „undergrund” kultúra is maradandó értékeket hozott létre.

Klebelsberg Kuno reformjai milyen kapcsolatban álltak Bethlen István politikai elképzeléseivel? Hogyan kapcsolódott mindez a revíziós célokhoz? Milyen aktuális trendek és divatok, problémák és feszültségek, formák és kísérletek jellemezték a korszak pezsgő művészeti és kulturális életét?

A vetélkedőn 4 fős középiskolai csapatok indulhatnak. A nevezés ingyenes!

A regisztráció és az első feladatlap beküldésének határideje: 2022. december 12.

Beküldési cím: kreativtortenelem.pte@gmail.com vagy postán
PTE BTK Történettudományi Intézet, 7624 Pécs Rókus u. 2.
A borítékra kérjük ráírni: Kreatív Történelem továbbá a csapat és az iskola nevét.

A verseny menetével kapcsolatban bővebb információ itt található!