Pályázat | A Rongyos Gárda története

szeptember

pályázat

A Lakitelek Népfőiskola Alapítvány több éve támogat, illetve szervez olyan konferenciákat, amelyek célja, hogy a magyarság történelmének jelentős helyszíneihez, személyeihez, eseményeihez kapcsolódóan lehetőséget biztosítson a felsőoktatásban tanuló hallgatók számára kutatói készségeik fejlesztéséhez. E konferenciáknak az egyéni kapcsolatépítés elősegítése mellett kiemelt célja a Kárpát-medence tudományos kapcsolatrendszerének szorosabbra fűzése is.

Most az Ifjú Konzervatívok a Nemzetért Egyesülettel közös felhívását olyan fiatal, Kárpát-medencei magyar, főiskolai, egyetemi hallgatók és doktoranduszok számára teszi közzé, akik kedvet éreznek ahhoz, hogy tudományos területen is kipróbálják magukat

A pályázónak az alábbi témakörök közül egyet kell kiválasztania, és először annak rövid összefoglalóját [kutatási terv] kell beküldenie, amelynek a szakmai zsűri által történő pozitív elbírálása esetén felkérést kap arra, hogy munkáját tanulmány formájában is kidolgozza. Ezt követően a zsűri döntése alapján legjobbnak ítélt tanulmányok szerzőinek lehetőségük lesz, hogy munkájukat a Lakiteleki Népfőiskolán megrendezésre kerülő konferencián tudományos előadás formájában nemcsak a zsűri, hanem szélesebb közönség előtt is bemutassák.

A pályázat díjazása:

1. helyezett - 500.000 Ft pénzjutalom
  2. helyezett - 300.000 Ft pénzjutalom
  3. helyezett - 100.000 Ft pénzjutalom

A konferencia valamennyi előadója 40.000 Ft tiszteletdíjat kap.

A választható témakörök:

• A Sopron környéki népszavazás előzményei
  • A Rongyos Gárda szervezői
  • A Lajtabánság és a Nyugat-magyarországi határrendezés
  • A Nyugat-magyarországi felkelés története
  • A Rongyos Gárda Kárpátalján
  • A Rongyos Gárda a korabeli sajtóban
  • A Rongyos Gárda megítélése a 20. században

A tervezett tanulmány tartalmi összefoglalójának beküldési határideje: 2023. október 23.

Az összefoglalót pdf formátumban a következő e-mail címre várjuk: kofalvitam@gmail.com
További információk: dr. Köfalvi Tamás [kofalvitam@gmail.com]

Pályázati kiírás (pdf)