V. Szláv Nyelvek és Kultúrák vetélkedő

március

hallgatóknak

Szláv Nyelvek és Kultúrák címmel a PTE BTK Orosz Központja online vetélkedőt hirdet elsősorban középiskolások számára.

Az első forduló feladatlapja elérhető az Orosz Központ honlapján - oroszkozpont.pte.hu - vetélkedő 2021 menüpontban. A megoldást kérjük április 1.-ig (csütörtök) beküldeni az oroszkozpont@gmail.com címre. Az első forduló résztvevői folytathatják a vetélkedőt a második fordulóban, ahol esszéírás lesz a feladat, ennek beküldési határideje április 16.(péntek), a témát az első forduló után közöljük.

A vetélkedő eredményhirdetése április 28-án lesz.

A vetélkedő ideje alatt bárki (korhatártól függetlenül) készíthet rövid videoklipet (max. egyperces), amelyen vers vagy dal hangzik el bármelyik szláv nyelven, ezt is kérjük elküldeni az oroszkozpont@gmail.com címre. A beküldés határideje április 16. (péntek),

A videoklip produkció eredményhirdetésére szintén április 28-án kerül sor.

Minden résztvevő oklevelet kap, az első 3 helyezett mindkét kategóriában könyvutalványban részesül.

Mindenkinek sok örömet kívánunk a feladat megoldásához.

Szervezők: Pécsi Orosz Központ, PTE Szlavisztika Intézet, Pécsi Horvát Nemzetiségi Önkormányzat, Pécsi Ruszin Nemzetiségi Önkormányzat, Pécsi Ukrán Nemzetiségi Önkormányzat