Búcsúztató – dr. Kassai Ilona nyelvész, ny. egyetemi tanár

július

gyászhír

Elhunyt dr. Kassai Ilona nyelvész, ny. egyetemi tanár

Dr. Kassai Ilona ny. egyetemi tanár (1945–2020)Dr. Kassai Ilona ny. egyetemi tanár
(1945–2020)

Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy nyugalmazott kollégánk, dr. Kassai Ilona nyelvész, a nyelvtudományok doktora türelemmel viselt hosszú szenvedés után 2020. február 18-án elhunyt.

Az MTA Nyelvtudományi Intézetének hajdani munkatársa, a PTE BTK Nyelvtudományi Tanszékének és Francia Tanszékének egykori oktatója, a Nyelvtudományi Doktori Iskola volt vezetője – kezdetben óraadóként – már 1982-től kötődött a JPTE Tanárképző Karának Nyelvi és Kommunikációs Intézetéhez. Idővel állandósult pécsi munkássága az ezredforduló körüli évtizedekben teljesedett ki. 2013-ban hirtelen jött súlyos betegsége miatt tartós gyógykezelésre kényszerült visszavonulni.

Elhalasztott búcsúztatója 2020. június 18-án (csütörtökön) 11:15-kor lesz a budapesti Farkasréti temető Makovecz-ravatalozójában.

Munkatársai és tanítványai