FELHÍVÁS | Fiatalok Konferenciája 2023 – Tudástranszfer a régiségben: mesterek, tanítványok, iskolák

július

esemény

Az ELTE és a Pécsi Tudományegyetem hallgatóinak együttműködésében idén is megrendezik a Fiatalok Konferenciáját.

A Tudástranszfer a régiségben: mesterek, tanítványok, iskolák alcímű tanácskozásra várnak minden alap- és mesterszakos, osztatlan tanárszakos hallgatót, valamint doktori fokozatot még nem szerzett doktoranduszt az irodalomtörténet, a történettudomány, a művészettörténet és a társtudományok területéről.

A szervezők elsődlegesen, de nem kizárólag, irodalmi szövegekkel foglalkozó, maximum 20 perces, magyar nyelvű előadásokat várnak, amelyek a régiségben, azaz a középkortól a felvilágosodásig terjedő időszakban (1800-ig bezárólag) a kultúra és társadalom különböző területein megjelenő tudástranszfert tematizálják, illetve a tudás átadásának folyamataira, a szellemi áramlatok terjedésére reflektálnak.

Az előadások címét és 1500–2000 leütésnyi absztraktját 2023. szeptember 3-ig kell elküldeni a tudastranszfer.fikon@gmail.com címre.