Felhívás| A nyugat-balkáni régió klímavédelmi projekt-előkészítő kapacitásfejlesztő tevékenységeinek finanszírozására

július

pályázat

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium létrehozta a Nyugat-Balkáni Zöld Központ Nonprofit Kft.-t annak érdekében, hogy hozzájáruljon a nyugat-balkáni országok éghajlatvédelmi erőfeszítéseihez és zöld átalakításához oly módon, hogy felhívások útján támogassa a környezetvédelem terén aktív magyarországi vállalkozások régióba irányuló sikeres technológia-exportját, valamint hogy elősegítse Magyarország részvételét a nyugat-balkáni országok éghajlatvédelmi fejlesztéseiben, a régió zöld átalakításának elősegítésében.

A Központ által közzétett támogatási felhívás célja, hogy hozzájáruljon a működési célországok párizsi klímamegállapodás kapcsán tett nemzetileg meghatározott hozzájárulásaik (Nationally Determined Contributions, NDC) elérésében, valamint, hogy a kezdeményezésnek köszönhetően magyar vállalkozások beruházási lehetőségekhez férhessenek hozzá a térség éghajlatvédelmi fejlesztései elősegítésével.

A támogatási felhívás keretében támogatható tevékenységek:

• beruházásokat megalapozó és előkészítő, tervezési és megvalósíthatósági dokumentumok készítése (pl. megvalósíthatósági tanulmányok, mérnöki szolgáltatások és működtetés, cselekvési tervek, fenntarthatósági tanulmányok, környezetvédelmi és egyéb hatástanulmányok stb.);

• klímaadaptációs kutatások és cselekvési tervek, egyéb állapotfelmérő tevékenységek;

• kockázati térképezés, földrajzi információs rendszerek előkészítése, felállítása és működtetése;

• piackutatások; • kapacitásfejlesztő tevékenységek, új tudás, technológia vagy eszköz alkalmazásával kapcsolatos képzések;

• előkészítés vagy már megvalósítás alatt álló nemzetközi, többszereplős éghajlatvédelmi projektben történő részvétel (pl.: EBRD, USAID, ADA stb. által vezetett projekt);

• további kutatási, illetve projekt-előkészítési tevékenységek.

Felhívás és részletes információ a csatolmányban.