Pályázat | Parlamenti gyakorlat az Országgyűlés Hivatalában

június

pályázat

Az Országgyűlés elnöke pályázatot hirdet hazai egyetemi és főiskolai hallgatók részére a 2022/2023-as tanévben „Parlamenti gyakorlat az Országgyűlés Hivatalában” elnevezésű programban való részvételre.

A program célja az alkotmányjogi, parlamenti érdeklődésű hallgatókkal megismertetni az Országgyűlés, és a Hivatal Országgyűlés működését támogató munkáját, bővíteni a jövő közigazgatási generációja ismereteit.

A programban legfeljebb 15 hallgató vesz részt 2022 októberétől 2023 márciusáig (december-januárban szünetel, a képzések elsősorban csütörtöki napokon kerülnek megszervezésre).

A felvételt nyert hallgatók díjazásban részesülnek, amelynek összege

• fővárosi felsőoktatási intézményben folytatott tanulmányok esetén havi (bruttó) 35 000 Ft,
  • vidéki felsőoktatási intézményben folytatott tanulmányok esetén havi (bruttó) 50 000 Ft.

A pályázatra legkésőbb 2022. szeptember 18-ig lehet jelentkezni.

A pályázattal kapcsolatban dr. Szabó Tímeánál, a drszabo.timea@parlament.hu e-mail-círnen lehet érdeklődni.

Forrás: parlament.hu