Proof of Concept 2022 – Termékvalidáció és termékfejlesztés támogatás

szeptember

pályázat

A Pécsi Tudományegyetem kiemelt fontosságot tulajdonít az egyetemen létrejövő szellemi termékek gazdasági hasznosításának. Ehhez kapcsolódóan kívánja létrehozni a szellemi termékek piacra juttatását, hasznosítását megkönnyítő PTE Proof of Concept (PoC) Alapot. Az alap elsődleges célja a termékvalidáció és termékfejlesztés támogatása.

Rendelkezésre álló keret bruttó 120 millió Ft.

A Támogatás maximális összege a benyújtott projekt jellegétől függően:

- PoC Idea - 3 millió Ft

- PoC Projekttámogatás - 10 millió Ft

- Kiemelt Kiegészítő PoC Projekttámogatás - + 20 millió Ft: Erre a konstrukcióra egy PoC Projekttámogatás benyújtásával lehet pályázni.

A program keretében támogatható tevékenységek különösen:

1. Ötletvalidációhoz kapcsolódó költségek, piackutatás;

2. Proof of Concept (igazoló) kísérletek végzése; ehhez kapcsolódó anyag- és fogyóeszköz beszerzés (bérköltség csak indokolt esetben)

3. Prototípus-fejlesztés;

4. Külső szakértők megbízása üzleti-hasznosítási modell kidolgozására, piacelemzésre, piacfókuszálásra;

5. Külső szolgáltatások igénybevétele (pl. szoftverfejlesztés, rapid prototyping, analitikai szolgáltatások stb.)

A pályázatok benyújtási határideje: 2022. október 31.

Bővebb tájékoztatás és a pályázat részletes kiírása, valamint a benyújtandó dokumentumok az alábbi linken érhetőek el: