Találkozó az Orosz Világ Alapítvány ügyvezető igazgatójával

október

esemény

A Pécsi Tudományegyetemen látogatást tett az Orosz Világ Alapítvány ügyvezető igazgatója Kocsin Vlagyimir Vjacseszlávovics és az alapítvány európai képviselője Vlagyimir Mihail Mihajlovics.

Az egynapos program keretében a vendégek először az egyetem rektorával, Miseta Attila professzor úrral és a külügyi osztály vezetőjével, Tarrósy István professzor úrral találkoztak.

A vendégek látogatást tettek Karunkon, ahol Heidl György professzor úrral, illetve az Orosz Filológia Tanszék vezetőjével, Robert Wolosszal találkoztak, továbbá a Modernkori Oroszország és Szovjetunió Történeti Kutatócsoport (MOSZT) vezető helyettesével, Kolontári Attilával, a Pécsi Tudományegyetem korábbi rektorhelyettesével Font Márta professzor asszonnyal, az alapítvány nyertes pályázóival és a Központ önkénteseivel beszélgettek.