Tanulásmódszertani workshop – 2020

február

hallgatóknak

Szenvedsz a tanulással? Gyere és próbáld ki, hogyan lehet könnyebb, gyorsabb, élvezetesebb!

Workshopjainkon számtalan kreatív módszerrel találkozhatsz: térben, mozgással, vizualitással, dramatikus játékokkal, érzelemmel megtámogatva zajlik a tanulás. Kézzel fogható eszközöket kapsz az otthoni tanuláshoz is: megértést, rendszerezést, és memorizálást megtámogató grafikai szervezők készítését, relaxálási technikákat sajátíthatsz el. Korábbi workshopok résztvevői szerint pedig az önismeretük is sokat fejlődött az alkalmak során.

Időpontok:

2020. március 13. 9:00-13.00

2020. március 20. 9:00- 13:00

Helyszín: B214

A Tanulásmódszertan workshop alkalmai egymásra épülnek, így jelentkezés esetén a részvétel kötelező minden alkalmon! Kérlek, csak abban az esetben jelentkezz, ha biztos, hogy részt tudsz venni mind a 2 időpontban!

Miért érdemes részt venned?

A módszereink figyelembe veszik az egyéni tudásszerzési sajátosságokat, a különböző tanulási stílusokat és intelligenciamodelleket, így egészen személyre szabott segítséget kaphatsz.

Ha megtapasztalod az egyéni figyelem és tanulásszervezés, valamint a kooperatív és önreflexív tanulás élményét, nemcsak a saját tanulásodban fogod tudni hasznosítani, hanem akkor is, ha másoknak segítesz a tanulásban, korrepetálsz vagy tanítasz.

Márciusi alkalmainkat elsősorban végzős tanárszakos hallgatóinknak és oktatóiknak ajánljuk, de természetesen minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Főbb témakörök – ízelítő a tematikából:​

• Tanulási problémák differenciált megfogalmazása
  • Egyéni erősségek és kompenzációs lehetőségek felderítése
  • A tanulás tervezése és szervezés
  • Koncentráció fejlesztés
  • Jegyzetelési technikák
  • Vázlatkészítés grafikai szervezőkkel
  • Írásbeli szövegek alkotása
  • Szóbeli megnyilatkozásokra való felkészülés
  • Kooperatív formák a tanulás folyamatában
  • Vizsgadrukk és szorongás oldása

A workshopokat Kiss Barbara tanár, gyógypedagógus, tanulásmódszertani szakember vezeti.

Tudnivalók a jelentkezéshez:

• Kérjük, jelentkezéskor vedd figyelembe, megfelelő-e a workshophoz tartozó összes időpont és jelen tudsz-e lenni rajta végig.
  • Órai hiányzás esetén tudunk igazolást adni.
  • Olyan email címet adj meg, amit rendszeresen ellenőrzöl, munkatársunktól ugyanis email-es visszajelzést fogsz kapni a jelentkezésedről. Kérjük, egy válasz email-el jelezd majd, biztosan számíthatunk-e rád a workshopokon.
  • Amennyiben valami közbejön, és mégsem tudsz részt venni, arra kérünk, azt legkésőbb 24 órával az első workshop kezdete előtt jelezd valamelyik elérhetőségünkön.
  • Szeretnénk figyelmeztetni, hogy 24 órán belül lemondott workshop, tréning vagy tanácsadás után csak a következő szemeszterben áll módunkban fogadni Téged!

Egy több alkalmas workshop piaci ára 50-80 000 forint között mozog, azonban a Karrier Iroda és a PTE BTK és TTK Karrier Pont által szervezett tréningek/workshopok a PTE hallgatói és frissdiplomásai számára térítésmentesek.

A tréning maximális létszáma: 18 fő

Jelentkezési határidő: 2020. március 9. 16.00