Igazságügyi régészet szakirányú továbbképzési szak


Képzési idő
2 félév
Munkarend
Levelező

Képzési szint
Szakirányú továbbképzés
Képzésterület
Társadalomtudomány

  • Jó tudni!
  • A képzésről
  • A képzés leírása
  • Felvételi információk
  • Kapcsolat
  • Jelentkezés

Szakirányú továbbképzéseinkről

Nem csak mesterszakon vagy doktoranduszként lehet a korábban megszerzett tudást elmélyíteni. Szakmai specializálódásra, elmélyülésre - és nem mellékesen új szakképzettség megszerzésére - szolgálnak a szakirányú továbbképzések. Fejlődési, továbbtanulási lehetőséget kínálnak a diplomásoknak, messzemenően építenek a jelentkezők saját szakterületén szerzett szakmai tapasztalataira. Tematikájukkal jól alkalmazkodnak a gazdasági szféra igényeihez, reagálnak a munkaerőpiac gyors változásaira. Gyakorlatias tudásanyagot adnak a jelentkezőknek, az oktatói gárda pedig általában az adott terület elismert, sikeres szakembereiből áll.

Szakirányú továbbképzésben alap- vagy mesterfokozatot követően lehet részt venni. A képzés tematikája a korábban megszerzett tudásra épül, így szerezhető a választott területen mélyebb szaktudást biztosító végzettség. A képzési idő legalább két, legfeljebb négy félév.

A szakirányú továbbképzésekről a felsőoktatási intézmények saját hatáskörben döntenek, azaz ők határozzák meg a felvételi feltételeit, határidejét, módját, az oktatás tantervét, tematikáját.

Angol-magyar bölcsészettudományi szakfordító szakirányú továbbképzési szak

A négy féléves képzés során nagy hangsúlyt fektetünk fordítási gyakorlatra (EU-s szaknyelv, gazdasági szaknyelv, publicisztika, irodalmi és kreatív szövegek fordítása). Emellett a diákok elméleti és háttérismereteket is szereznek a fordítástudomány, az Európai Uniós szaknyelv, gazdasági és társadalomtudományi szaknyelv területén. Kulturális és nyelvi ismereteik gazdagítása lesz a cél azokon az órákon, ahol angol nyelvű országok kortárs, 21. századi társadalmi és kulturális eseményeivel és irodalmával ismerkednek. 

Az információs műveltség és a könyvtárpedagógia alapjai szakirányú továbbképzési szak

A cél olyan szakemberek képzése, továbbképzése, akik magas szinten ismerik az információk előállításának, keresésének és felhasználásának elméletét és gyakorlatát, továbbá akik ezen ismeretek birtokában képesek az információs műveltség ismeretanyagának oktatására mind a köz- és a felsőoktatásban, mind pedig a kultúraközvetítés bármely színterén.

Biblioterápia szakirányú továbbképzési szak (Pécs, Budapest)

A képzés a szépirodalomolvasás és kreatív írás segítő kapcsolat keretében való, személyiségfejlesztő célú, csoportterápiás struktúrájú alkalmazására készít föl, ami - a jelentkező eredeti szakmájától függően - pedagógiai, könyvtári, pasztorációs, büntetésvégrehajtási, szociális, addiktológiai, pszichológiai és pszichiátriai területeken egyaránt jól hasznosítható.

Gyakorlatvezető mentortanár szakirányú továbbképzési szak

Olyan hallgatók jelentkezését várjuk, akik nyitottak a kezdő pedagógus kezdeményezései iránt, fontosnak tartják, hogy a kezdő tanár megtalálja a személyiségéhez illeszkedő saját szakmai fejlődési útját.

Igazságügyi régészet szakirányú továbbképzési szak

A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik az állami tulajdonban lévő régészeti korú kulturális javak illegális feltárása, eltulajdonítása, kereskedelme megakadályozása érdekében magas szintű felkészültséggel rendelkeznek a régészettudomány, rendészettudomány, kriminalisztika, kriminológia, igazságügyi szakértés, valamint a közigazgatás és büntető eljárásjog általános és különösen a szakirányú ismeretanyagából.

Irodalmi szerkesztő és kritikus szakirányú továbbképzési szak

A képzés célja a kortárs irodalmi intézményrendszer szakembereinek sokoldalú, gyakorlatorientált képzése. A képzés során a hallgatók elsajátíthatják a különböző műfajú (szépirodalom, non-fiction) szövegek szerkesztési stratégiáit, megismerkednek az irodalmi kritika működésmódjával, valamint átfogó képet kapnak a könyves szakma intézményeinek működésmódjáról, a kortárs irodalmi nyilvánosság alakulásáról.

Iskolai szociális munka szakirányú továbbképzési szak

Az iskolai szociális munka olyan professzionális, inter- és multidiszciplináris tevékenység, amely képes az egyének, családok, közösségek és intézmények problémáinak újszerű megoldására, innovatív szolgáltatások bevezetésére, az iskolai célkitűzések támogatására.

 Klinikai szakpszichológus szakirányú szakképzés

A képzésben való részvétel feltételei

  • egyetemi MA fokozatú pszichológus diploma, illetve a korábbi öt éves képzésben megszerzett pszichológus egyetemi diploma
  • klinikai (és/vagy mentálhigiéniai), egészségügyi teljes idejű, de legalább heti 20 órás munkaviszony igazolása függetlenül attól, hogy állami-, magán- vagy voluntáris (nonprofit) szektorban tevékenykedik
  • szakmai önéletrajz
  • az alábbi tesztmódszerekkel kapcsolatos jártasság: MAWI vagy MAWGYI, MMPI, Rorschach-próba

Írásbeli felvételit tesznek azok, akik a jelentkezés feltételeként szolgáló tesztdiagnosztikai jártasságot nem tudják igazolni.

  • megkezdett önismereti pszichoterápiás tapasztalatszerzés a kiképző terapeuták regiszterében szereplő terapeutától.  tovább a képzésre 
Közoktatási vezető és pedagógus-szakvizsga szakirányú továbbképzési szak

Olyan hallgatók jelentkezését várjuk, akik pedagógus képesítéssel rendelkeznek.

Magyar mint idegen nyelv szakos pedagógus szakirányú továbbképzési szak

A képzést olyan, tanári végzettséggel már rendelkezőknek ajánljuk, akik szakszerű tudást és jártasságot kívánnak szerezni a magyar nyelv és kultúra oktatásában, közvetítésében nem magyar anyanyelvűek számára – a közoktatásban, a felsőoktatásban, nyelviskolában, magántanárként; célnyelvi, forrásnyelvi, környezetnyelvi környezetben, illetve diaszpórában és/vagy szórványban.

Mentálhigiéné és közösségi segítés szakirányú továbbképzési szak

A hallgató képes saját kompetenciahatárainak biztos ismeretében adekvát és eredményes beavatkozásokra, szükség esetén továbbirányításra, a mentálhigiénés és egészségfejlesztő tevékenység folytatása során más szakterületekkel kapcsolatba kerülve az együttműködésre.

Pedagógus szakvizsga szakirányú továbbképzések

Olyan hallgató jelentkezését várjuk, aki fontosnak tartja szakmai munkájában a társadalmi egyenlőtlenségekből fakadó problémák figyelembevételét, és magáévá teszi a méltányosság szemléletét, valamint törekszik a széles körű szakmai együttműködésre, a problémahelyzetek nyitott és elemző megközelítésére.

Protokoll szaktanácsadó és rendezvényszervező szakirányú továbbképzési szak 

A végzettek tevékenységei: rendezvények, ünnepélyek, delegációs programok, hazai és nemzetközi konferenciák, ceremóniák előkészítése, megszervezése és lebonyolítása.

Reflektív addiktológiai szociális segítés szakirányú továbbképzési szak

A reflektív felépülési szakember különböző közösségi környezetekben dolgozhat, legyen szó konzultációról, rehabilitációról vagy támogató szolgálatról. Feladataik sokfélék, annak függvényében konkretizálódnak, hogy milyen környezetben működnek. Gyakran találkoznak olyan gyermekekkel, fiatalokkal, felnőttekkel és családokkal, ahol többféle probléma jelentkezik párhuzamosan, mint például mentális betegségek és addikció, fogyatékosság és foglalkoztatás, vagy például iskolai problémák és pályaválasztási tanácsadás iránti igény. A reflektív felépülési szakembernek fel kell ismernie ezeket a problémákat annak érdekében, hogy megfelelő konzultációs és támogató tevékenységet tudjon végezni.

Roma társadalomismeret szakirányú továbbképzési szak és pedagógus szakvizsga

A résztvevők ismerkedjenek meg a cigány nemzetiségi oktatásra vonatkozó oktatáspolitikával, a magyarországi oktatási rendszerben a cigány népismeret helyével, tantárgyként, tanórán kívüli tevékenységként, hangsúlyozva a törvényi szabályozás ideológiai stratégiáit.

Sportpszichológiai szakpszichológia szakirányú továbbképzési szak

A képzés célja olyan sportpszichológiai szakpszichológusok képzése, akik megalapozott tudással rendelkeznek a sportpszichológia elméleti, gyakorlati és módszertani hátteréről, felkészültek a sportpszichológiai feladatok megtervezésére, szervezésére, irányítására, ellátására és értékelésére.

Rövid leírás

A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik az állami tulajdonban lévő régészeti korú kulturális javak illegális feltárása, eltulajdonítása, kereskedelme megakadályozása érdekében magas szintű felkészültséggel rendelkeznek a régészettudomány, rendészettudomány, kriminalisztika, kriminológia, igazságügyi szakértés, valamint a közigazgatás és büntető eljárásjog általános és különösen a szakirányú ismeretanyagából..


 

Képzés célja

olyan szakemberek képzése, akik az állami tulajdonban lévő régészeti korú kulturális javak illegális feltárása, eltulajdonítása, kereskedelme megakadályozása érdekében felkészültséggel rendelkeznek a régészettudomány, kriminalisztika, kriminológia, valamint a közigazgatás és büntető eljárásjog általános és különösen a szakirányú ismeretanyagából.

Megszerzett tudásuk és kompetenciájuk által képesek a témára vonatkozó új ismeretek önálló elsajátítására, rendszerezésére és alkalmazására. Elsajátított jogi tárgyú alapvető ismereteik által alkalmassá válnak tevékenységük jogszerű gyakorlására. A munkájuk során tapasztaltak által hozzájárulhatnak joghézagok és jogi kiskapuk feltárásához, elősegítve ezzel olyan új jogszabályok alkotását, amelyek hatékonyan védik a közérdeket.

Alkalmasak régészeti korú kulturális javak alapvető felismerésére, hozzávetőleges kormeghatározására, a régészeti örökség védelmét szolgáló alapszintű szakértői jellegű tevékenység elvégzésére. Ismerik azokat az alapvető közigazgatási, büntető eljárásjogi előírásokat, eljárásokat és vonatkozó jogszabályokat, amelyek segítségével a Magyar Rendőrség, a Nemzeti Adó és Vámhivatal és egyéb, munkája során alkalmi vagy állandó jelleggel régészeti örökségvédelemmel érintett szervezetek, múzeumok, államigazgatási szervek régész és nem régész végzettségű munkatársaival együttműködve elősegítik a kulturális örökség hatékony védelmét. Szakirányú elméleti és felkészültségük révén bekapcsolódhatnak több országot érintő problémák megoldásába.

Elhivatottak abban, hogy az emberiség javára használják fel a holisztikus szemléletben és az interdiszciplináris tudásbázisban rejlő lehetőségeket. Témához kapcsolódó, legújabb ismereteik birtokában, interdiszciplináris műveltségük által hatékonyan képesek részt venni a jogsértések elleni közös fellépésben és a kulturális javak védelmében.

Képzés nyelve: Magyar

Képzési forma: Levelező

Költségtérítés összege: 300.000 Ft / félév részletfizetési lehetőséggel

Finanszírozás: Önköltséges

Képzés indulása: Szeptemberi indulás

A képzés időtartama: 2 félév

Képzés helyszíne(i): Pécs

Oklevélben szereplő képzettség neve: igazságügyi régészeti konzulens

Képzési jellemzők:

A szakirányú továbbképzési szak megnevezése angolul

  • juridical archaeology postgraduate specialisation programme

A szakképzettség angol nyelvű megnevezése

  • juridical archaeological consultant

A szakirányú továbbképzési szak besorolása

  • képzési terület szerinti besorolása
    • társadalomtudomány képzési terület
  • a végzettségi szint besorolása
    • ISCED 1997 szerint: 5A
    • ISCED 2011 szerint: 6
    • az európai keretrendszer szerint: 6
    • a magyar képesítési keretrendszer szerint: 6
  • a szakképzettség képzési területek egységes osztályozási rendszere szerinti tanulmányi területi besorolása
    • ISCED 1997 szerint: 312
    • ISCED-F 2013 szerint: 312

Konzultációs gyakoriság

  • tantermi órák havonta két napon (péntek és szombat)
  • egyszeri egy hetes terepgyakorlat a II. félévben

A SZAKMAI KOMPETENCIÁK

Tudás

  • tájékozott az igazságügyi régészet, az általános régészet, az általános és régészeti műemlékvédelem, a rendészettudomány és a kriminológia általános ismeretanyagában, ismeri annak módszertanát, legfontosabb szakkifejezéseit és szakirodalmát
  • tájékozott a közigazgatási hatósági eljárás általános ismeretanyagában, ismeri annak módszertanát, legfontosabb szakkifejezéseit és szakirodalmát
  • tájékozott a büntető eljárásjog általános ismeretanyagában, ismeri annak módszertanát, legfontosabb szakkifejezéseit és szakirodalmát
  • tájékozott a kriminalisztika általános ismeretanyagában, ismeri annak módszertanát, legfontosabb szakkifejezéseit és szakirodalmát
  • ismeri a régészeti felderítés és feltárás módszertanát
  • ismeri a régészeti muzeológia módszereit és feladatkörét, jó elméleti és gyakorlati ismeretekkel rendelkezik múzeumi és a tágabb örökségvédelmi munkáról
  • általános tájékozottsággal rendelkezik a régészet és az illegális műkincskereskedelem szakmai problémáiról
  • általános tájékozottsággal rendelkezik a közigazgatási jogalkalmazás területén
  • általános tájékozottsággal rendelkezik a büntető eljárásjog szakmai problémáiról és aktuális kihívásairól
  • általános tájékozottsággal rendelkezik a kriminalisztika szakmai problémáiról és aktuális kihívásairól
  • ismeri a főbb kapcsolódó szakértői területek alapvető ismereteit és vizsgálati módszereit
  • rendelkezik a munkája elvégzéséhez szükséges alapvető jogi tárgyú ismeretekkel
  • rendelkezik a jogforrások és a jogi fogalmak alapszintű ismeretével
  • ismeri a munkájához szükséges vonatkozó hatályos jogszabályokat
  • ismeri a jogértelmezési módszereket
  • ismeri az etikai normákat
  • ismeri a szakemberektől elvárható közlés retorikai és etikai alapkövetelményeit
  • ismeri a tudományos közlés formai és tartalmi követelményeit

Képességei

  • képes a régészeti korú kulturális javak hozzávetőleges felismerésére és kormeghatározására;
  • képes az információk, érvek és elemzések különböző szempontok szerinti bemutatására, átgondolására;
  • képes megoldási javaslatokat adni a régészeti, rendészettudományi, kriminológiai és kriminalisztikai kutatás, valamint a kulturális örökségvédelemmel összefüggésbe hozható büntető és polgári jogi eljárások során felmerülő problémák értelmezésére, hatékonyan alkalmazza a tanulmányai során elsajátított problémamegoldó technikákat;
  • képes felhasználni a régészet és a rendészettudomány rokon tudományterületeinek eredményeit;
  • képes felhasználni a kriminalisztika rokon tudományterületeinek eredményeit;
  • önállóan és tudatosan alkalmazza a szakmai problémának megfelelő interdiszciplináris módszereket, képes együttműködni régészekkel, természettudósokkal, rendőrökkel, határőrökkel, adóellenőrökkel és pénzügyőrökkel, antikváriusokkal stb.; szaktanácsadó specialistaként képes módszereit a képzésben megjelenő tudományterületek igényeinek és kérdésfeltevéseinek megfelelően alakítani;
  • képes kritikusan elemezni az európai és Európán kívüli kulturális identitások múltbeli előzményeit és a múltképek jelenben gyökerező konstrukcióit;
  • képes megfelelően alkalmazni az alapvető jogi terminológiákat;
  • képes alapvető jogi ismereteinek széleskörű alkalmazására;
  • képes értelmezni és alkalmazni a hatósági eljárás egyes jogintézményeit;
  • megfelelően helyezi el a hatósági jogalkalmazást a közigazgatási tevékenységek között;
  • képes az etikai normáknak megfelelően eljárni és etikus magatartást tanúsítani a jogi konfliktusokban;
  • képes kritikusan gondolkodni, kritikus szemlélettel közelíteni a felmerülő problémákhoz;
  • képes holisztikus szemlélettel közelíteni a felmerülő problémákhoz és azok megoldása érdekében interdiszciplináris tudásbázist alkalmazni;
  • képes önállóan, befolyástól mentesen kialakítani a megszerzett tudásán alapuló véleményét;
  • képes véleményét, szakmai álláspontját és alkalmazott módszereinek ismertetését a retorika és az etika főbb szabályainak megfelelően, logikusan, tényekkel alátámasztva, mások számára érthetően, írásban megfogalmazni és szóban előadni;
  • tudatában van véleményének következményeivel és hatásával;
  • képes kompetenciahatárainak felismerésére és betartására;
  • képes a felmerülő dilemmákra, mások véleményére, érvelésére objektíven reagálni;
  • képes felismerni és követni azokat a változásokat, amelyek hatással vannak munkájára.

Alkalmas továbbá régészeti korú kulturális javak alapvető felismerésére, hozzávetőleges kormeghatározására, a régészeti örökség védelmét szolgáló alapszintű szakértői jellegű tevékenység elvégzésére. Ismeri azokat az alapvető rendészettudományi, közigazgatási, büntető eljárásjogi előírásokat, eljárásokat és vonatkozó jogszabályokat, amelyek segítségével a rendőrség, határőrség, Nemzeti Adó- és Vámhivatal és egyéb régészeti örökségvédelemmel érintett szervezetek, múzeumok, államigazgatási szervek régész és nem régész végzettségű munkatársaival együttműködve elősegíti a kulturális örökség hatékony védelmét. Bekapcsolódhat több országot érintő problémák megoldásába.

Attitűdje

  • céltudatos magatartással törekszik kulturális örökségi értékek megmentésére és megtartására
  • hitelesen közvetíti a társadalom számára a régészet, a rendészettudomány gondolkodásmódját és tudományos eredményeit
  • hitelesen közvetíti a kriminalisztika gondolkodásmódját és tudományos eredményeit
  • tudatosan képviseli az elsajátított tudományterületek alapvető nyelvi és kommunikációs normáit
  • mérlegeli a problémák sokoldalú módszertani megközelítésének lehetőségét
  • magas fokú motivációval és elkötelezettséggel rendelkezik az emberiség kulturális örökségének megóvása és a következő korok számára való átadása iránt
  • tudatosan és kritikusan képviseli az európai értékeket, a kulturális, vallási és társadalmi sokszínűség fontosságát, a kulturális örökség védelmére irányuló tevékenységeket a kulturális értékek illegális feltárásával, eltulajdonításával, kereskedelmével szemben
  • igénye van az Európán kívüli kultúrákra és kulturális örökségvédelmi tevékenységeikre vonatkozó ismereteinek továbbfejlesztésére
  • elkötelezett amellett, hogy munkáját a jogi normáknak és a jogszabályi előírásoknak megfelelően végezze
  • általános, alapvető hatósági jogalkalmazói felkészültséggel rendelkezik
  • kész bekapcsolódni a nemzetközi szintű problémamegoldásba
  • elkötelezett amellett, hogy véleményét tudására és ismereteire alapozva fogalmazza meg
  • céltudatosan törekszik tudását a közérdek szolgálatába állítani
  • elkötelezett az emberi jogok, a közérdek és a jogállamiság mellett, felhívja a figyelmet a velük ellenkező tendenciákra
  • elkötelezett a holisztikus szemléletmód és az interdiszciplináris tudásbázis alkalmazása mellett
  • igénye van az önfejlesztésre, kész az új tudományos ismeretek és szakmai eredmények, módszerek, eljárások megismerésére, elsajátítására és alkalmazására

Elhivatott abban, hogy az emberiség javára használja fel a holisztikus szemléletben és az interdiszciplináris tudásbázisban rejlő lehetőségeket. Témához kapcsolódó, legújabb és magas szintű ismeretei birtokában, interdiszciplináris műveltsége által hatékonyan képes részt venni a jogsértések elleni közös fellépésben és a kulturális javak védelmében.

Autonómiája és felelőssége

  • felelősséget érez Magyarország, Európa és a világ kulturális örökségének megőrzéséért
  • hatékonyan együttműködik a régészet és a rendészettudomány területéhez kapcsolódó hazai és nemzetközi szakmai közösségekkel
  • hatékonyan együttműködik a kriminalisztika és az igazságügyi szakértés területéhez kapcsolódó hazai és nemzetközi szakmai közösségekkel
  • felelősséget vállal magyar és idegen nyelvű szövegeiért, tudatában van azok lehetséges következményeinek
  • munkája során kezdeményezi a nemzetközi szakmai közösségekkel, vitapartnerekkel való kooperációt, szakértelméből fakadó kritikus tudatossággal működik közre a kulturális értékek védelmével foglalkozó intézményekkel és szervezetekkel
  • felelősen végzi munkáját, felelősen képviseli azon módszereket, amelyekkel szakterületén dolgozik, és elfogadja más tudományágak autonómiáját, módszertani sajátosságait
  • alapvető jogi tárgyú ismeretei birtokában tudatosan a törvényességnek megfelelően jár el minden helyzetben
  • felhívja a figyelmet a munkája során tapasztalt anomáliákra
  • önálló jogértelmezés a hatósági eljárásjog területén
  • egyszerűbb, általánosabb jogkövetkezmények megállapítása önállóan
  • minden helyzetben és minden megnyilatkozásával felelősen képviseli azt a szakemberekből álló szűkebb és tágabb közösséget, amelynek tagja
  • mások véleményére, érvelésére etikusan reagál
  • minden helyzetben felelősen képviseli a holisztikus szemléletet és az interdiszciplinaritás jelentőségét
  • nyitott az új helyzetekhez kapcsolódó új megoldások kialakítására, elfogadására és alkalmazására


Főbb témakörök:

A szakirányú továbbképzési szak szakmai jellemzői, a szakképzettséghez vezető szakterületek és azok kreditaránya, amelyből a szak felépül

  • muzeológia, örökségvédelem: 9 kredit
  • az igazságügyi régészet jogi háttérismerete: 12 kredit
  • kriminálarchaeológia, illegális műkincskereskedelem: 12 kredit
  • régészeti anyagismeret: 15 kredit
  • igazságügyi régészeti terepgyakorlat: 3 kredit
  • szabadon választható ismeretek: 5 kredit
  • szakdolgozat: 4 kredit

Oktatott tárgyak

  • I. félév
    • Muzeológia
    • Régészeti örökségvédelem I
    • Büntető eljárásjog
    • Közigazgatási hatósági eljárásjog
    • Kriminálarchaeológia I
    • Illegális műkincskereskedelem I
    • Őskori régészet anyagismeret
    • Antik régészet anyagismeret
    • Római kori régészet anyagismeret
  • II. félév
    • Régészeti örökségvédelem II
    • Kriminalisztika
    • Igazságügyi szakértés
    • Kriminálarchaeológia II
    • Illegális műkincskereskedelem II
    • Népvándorlás kori régészet anyagismeret
    • Középkori és kora újkori anyagi kultúra, anyagismeret
    • Szabadon választható tárgyak
  • Igazságügyi régészeti terepgyakorlat (1 hét), Szakdolgozat

Záróvizsga

  • Szakdolgozat megvédése
  • Komplex régészeti ismeretek (régészeti anyagismeret, terepmunka, kriminálarchaeológia, illegális műkincskereskedelem)
  • Komplex jogi ismeretek (büntető eljárásjog, kriminalisztika).


A képzés tanterve
Felvételi információk, jelentkezési feltételek:

Jelentkezési határidő
2025. augusztus 15.

A szak felvételének feltétele

alapfokozatú BA vagy BSc diploma

A felvétel módja

  • pályázat (CV + diplomamásolat), melyeket a jelentkezési laphoz (lsd. szakleírás Jelentkezés fül) kell csatolni. 

A képzés csak a megfelelő jelentkezői létszám (min. 10 fő) esetén indul!



Kapcsolat

Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar

7624 Pécs, Ifjúság útja 6.

Facebook
Instagram
YouTube

Történettudományi Intézet

Régészet Tanszék

Horváth-Zalavári Réka, ügyvivő szakértő | horvath-zalavari.reka@pte.hu
Dr. Hudák Krisztina, szakfelelős | krisztigram@gmail.com
Dr. Nagy Levente, tanszékvezető | nagy.levente@pte.hu

Jelentkezés