Képzés nyelve:
Magyar
Képzési forma:
Nappali, Levelező
Költségtérítés összege:
NK:460.000 Ft / félév
LK:400.000 Ft / félév
Finanszírozás:
Állami ösztöndíjas, Önköltséges
Képzés indulása:
Szeptemberi indulás
A képzés időtartama:
4 félév
Képzés helyszíne(i):
Pécs
Oklevélben szereplő képzettség neve:
okleveles kommunikáció- és médiaszakértő
Képzési jellemzők:
Foglalkozások gyakorisága
- nappali munkarendben: naponta,
- levelező munkarendben: szemeszterenként 7 alkalom péntek-szombati napokon
TOVÁBBLÉPÉSI LEHETŐSÉG A PTE-BTK DOKTORI (PHD) PROGRAMJAIBA
Kommunikáció, Média és Kultúra Doktori program
Főbb témakörök:
A mesterszak alapozó és törzsképzésének egyes elemei lehetőséget biztosítanak a kommunikáció- és médiakutatás szempontjából fontos területek áttekintésére (politikai kommunikáció, szervezeti kommunikáció, az internet és a multimédia társadalmi és kulturális hatásai). A specializáció előtti szakaszban a hallgatók képet kapnak a kommunikáció és a média kutatásának diszciplináris lehetőségeiről, illetve a kapcsolódó kutatásmódszertani eszközökről. A differenciált képzés során megjelennek a tanszékhez, illetve az egyes oktatókhoz kapcsolódó problémakörök és résztematikák.
- a kommunikáció- és médiatudomány társadalomtudományi beágyazottsága [a kommunikáció és média társadalomtudományi vizsgálata, a kommunikáció és média interdiszciplináris megközelítése; a kommunikáció és média szabályozásának elméletei (például jogi, etikai, gazdasági, politikai, kulturális)] 15-20 kredit
- a kommunikáció- és médiakutatás szakmai ismeretei, problématerületei (a közvetlen emberi kommunikáció elméletei, a társadalmi kommunikáció elméletei, kultúra és kommunikáció, szervezeti és intézményi kommunikáció, kommunikációs kutatás-módszertani ismeretek, kommunikációs technológiák, szakmai gyakorlati ismeretek) 74-79 kredit
- A képző intézmény által ajánlott specializáció a szakterület műveléséhez alkalmas, a személyes képességeket fejlesztő, az egyéni érdeklődéshez kapcsolódóan sajátos kompetenciákat eredményező elméleti és gyakorlati ismeret. A választható ismeretek kreditértéke a kommunikáció- és médiakutatás szakmai ismeretei, problématerületei stúdiumokon belül 30-40 kredit
Szakirányok, specializációk:
- médiatudomány
- társadalmak jellegzetes médiarendszerei, mediális átalakulások
Felvételi követelmények:
szóbeli felvételi
Felvételi információk, jelentkezési feltételek:
A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok:
Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: kommunikáció- és médiatudomány alapképzési szak, ennek minor változata (50 kredites blokk), a szabad bölcsészet alapképzési szak kommunikáció és médiatudomány szakiránya valamint a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti főiskolai szintű kommunikáció alapképzési szak.
A nem teljes kredit értékkel bíró diplomák esetén kreditelismertetési kérelmet kell benyújtani a Karra 2025. május 31-ig.
Egyéb diplomák (elsősorban a bölcsészettudomány, a gazdaságtudományok, a jogi, az informatikai, a művészeti, a művészetközvetítési és a társadalomtudományi képzési területek alapképzési szakjain szerzettek) esetén a mesterképzésbe való felvétel feltétele legalább 30 kredit teljesítése a hálózati kommunikáció, a gazdálkodás és menedzsment, a HR, a kulturális antropológia, a kultúratudomány, a kommunikáció, a marketing, a médiaelmélet, a médiakultúra, a médiaműveltség, a munkapszichológia, az interkulturális alapismeretek, a művészet és művészetközvetítés, a nyelvtudomány, a nemzetközi kommunikáció, a speciális médiaismeretek, a szociológia, a szociálpszichológia és a PR területeiről.
A felvétel feltételéül meghatározott kreditek elismertetését a Kari Kreditátviteli Bizottságtól
(továbbiakban: KKB) kell kérelmezni. A kérelmet űrlapon kell benyújtani. A KKB eljárását a TVSZ 9. §-ában foglalt rendelkezések szerint folytatja le, azzal az eltéréssel, hogy határozatát a kérelem benyújtását követő 30 napon belül köteles meghozni. A képzési és kimeneti követelményekben meghatározott esetben a KKB határozatában rendelkezik a hiányzó kreditek párhuzamos tanulmányokkal történő megszerzésének feltételeiről. A KKB határozatát a jelentkező a jelentkezési lapjához köteles mellékelni, vagy legkésőbb az adott évi meghatározott határidőig beküldeni.
Amennyiben a jelentkező olyan szakon szerzett oklevelet, amely a képzési is kimeneti követelmények szerint a mesterképzésbe történő belépésnél teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe, a jelentkezőnek elegendő az adott szakon szerzett oklevél másolatát csatolni a jelentkezéséhez, és nem szükséges kreditelismertetési eljárást kezdeményeznie.
A szóbeli felvételi vizsga
A szóbeli vizsgán szakmai beszélgetés zajlik az alapszakos diplomamunka témájáról, a jelölt korábbi szakmai munkájáról, a szakválasztás motivációjáról.
A pontszámítás módja
A jelentkező teljesítményét 100 pontos rendszerben fejezik ki, melyet a a felvételi vizsgapontok (max. 90 pont) és a többletpontok (max. 10) összege ad.