Előadássorozat | Víz – problémák és lehetséges megoldások

általános

Előadássorozat a PTE BTK

Politikatudományi és Nemzetközi Tanulmányok Tanszék és

az MTA PAB Politikatudományi Bizottság szervezésében.

Szinte minden állam törekvése, hogy víztudományi kérdésekkel foglalkozzon, a problémákra választ találjon és érdekeket egyeztessen. A víz azonban nemcsak egy állam belső ügye, a hozzá kapcsolódó kérdések a nemzetközi kapcsolatokat nem kis mértékben befolyásolják, különösen az utóbbi évtizedekben.

Az előadássorozat először elemzi, hogy „aktuális vízügyi kérdésekben” miként és hogyan történik, történhet a nemzetközi döntéshozatal. Az általános bevezetést követően pedig nemzetközi vízügyi kérdéseket elemeznek az előadók különböző földrajzi területekre fókuszálva.

2020. november 24.18:00 – 20:00

Szappanyos Melinda: „Döntéshozatal” „vízügyi kérdésekben” „nemzetközi szinten”Kákai László: Civilek és civil szervezetek a környezetvédelmi konfliktusokban. Globalitás vagy partikularitás?
Vörös Zoltán: Kínai vízdiplomácia a Nagy-Mekong Szubrégióban
Tarrósy István: Vízbiztonság és vízügyi tudástranszfer a Visegrádi Négyek szubszaharai szerepvállalásaiban
Glied Viktor: Magyarország és az EU Víz Keretirányelv

November 25. 18:00 – 20:00