Tanulásmódszertani kurzusok | Ajánló

szeptember

általános

A 2024/25-ös tanév őszi szemeszterében több tanulásmódszertani kurzus is indul a hallgatók számára. A kurzusok célja, hogy megismertessék a résztvevőkkel azokat a tanulástechnikai módszereket, tanulási stratégiákat, melyekkel fejleszteni tudják saját tanulási folyamataikat, és képessé válnak az önálló tanulás szervezésére.

Tanulásmódszertan
Tanulásmódszertant fejlesztő kurzus, az egyes módszertanok kipróbálása, egyéni gyakorlatba építése, saját szaknak megfelelő sajátosságok tudatosítása.
Tárgykód: FILO0029
Időpont, helyszín: szerda 12.00-13.30; BTK E 431

Tudományos írásgyakorlat
A szemináriumon a hallgatók a tudományos közéletben alkalmazandó műfajokkal, a tudományos írásművekben alkalmazott módszerekkel, ismerkedhetnek meg.
Tárgykód: MAGY0042
Időpont, helyszín: szombat 8.30-16.30 (09. 28., 10. 12., 10. 19.); BTK D 549

Tanulj hatékonyabban!
A kurzus célja, hogy megismertesse a hallgatókat azokkal a pedagógiai és pszichológiai módszerekkel, melyekkel hatékonyabbá tudják tenni saját tanulási folyamataikat.
Tárgykód: PSZI0029
Időpont, helyszín: szerda 8.30-10.00; BTK B 220

Nyelvészeti alapfogalmak
A kurzuson a morfológia és a mondattan alapfogalmait tekintik át a résztvevők. A kurzust elsősorban azoknak ajánljuk, aki magyar illetve nyelv szakosak, viszont nem (igazán) tanultak nyelvtant a középiskolában, vagy legalábbis úgy érzik, hogy elmélyítenék a tudásukat ezen a területen.
Tárgykód: MAGY0074
Kredit: 4
Időpont, helyszín: szombat 8.30-16.30 (09. 14., 09. 21., 10. 05.); BTK D 549

Tanulástámogatás: tanulási módszerek, készségek, szokások
A kurzus célja a hallgatók tanulási képességeinek fejlesztése. Ennek során lehetőséget biztosít alapszintű tanulási önismeret kifejlesztésére, hatékony tanulási szokások kialakítására, az önirányított tanulás útjának megismerésére. A modulrendszerű kurzus központjában az egyes, felsőoktatáshoz köthető tanulási feladatok, az összetett tanulási projektek, az ezekhez kapcsolódó tanulási célok és az elérésükhöz szükséges képességek állnak, amelyeket gyakorlatias módszerekkel dolgozunk fel.
A kurzus blended learning (vegyes tanulás) szerkezetű, két fő részből áll:
•    egy aszinkron online szakaszból a Moodle rendszerben,
•    egy jelenléti készségfejlesztő szakaszból.
Tárgykód: PONT0030